Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Obchodní dům Prior Brno
Čtveřice domů Dornych 29 až 33
Dešťová kanalizace v Černovicích (stoka F35d)
Železniční trať Prostějov–Třebovice
Podzemí pod hlavním nádražím v Brně
Hotel Klenov Bystřička
Zámecké skleníky v Náměšti
Centrum Nová Palmovka
Motorest Gabro Petrov nad Desnou
Pavlačový dům Šámalova 87
Fotka

Bronzová Jánského medaile


2. 7. 2020
Darovat krev chodím lehce přes deset let. A vzhledem k tomu, že také jezdím často do zahraničí, což díky přísným pravidlům komplikuje možnost darovat, nestíhám to v průměru častěji než jednou ročně. V červenci 2020 jsem tedy dosáhl na první - bronzovou - Jánského medaili.

No a to bylo samozřejmě důvodem k malé „krvavé“ oslavě. Neboť, jak zjistil můj přítel Romain, Jánského plaketa je skutečnou medailí, za kterou se na svých svátečních uniformách nestydí vojenští velitelé ani sám pan policejní ředitel!

Bronzová medaile Prof. MUDr. Jana Janského má průměr 27 mm a je na červené stuze o rozměrech 4 cm × 3 cm s miniaturou ve tvaru červeného kříže v bílém poli.
Bronzová medaile Prof. MUDr. Jana Janského má průměr 27 mm a je na červené stuze o rozměrech 4 cm × 3 cm s miniaturou ve tvaru červeného kříže v bílém poli.
Prof. MUDr. Jan Jánský byl jedním z objevitelů krevních skupin (v Česku se traduje, že prvním a jediným, nicméně skutečnost je jako vždy složitější).
Prof. MUDr. Jan Jánský byl jedním z objevitelů krevních skupin (v Česku se traduje, že prvním a jediným, nicméně skutečnost je jako vždy složitější).

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:




Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: Vidnava (CZ).

Datum: 14. 2. 2010

Poslední komentáře:

Autor: Viktora
Text: Vlečka zrušena Drážním úřadem 30. 6. 2022. K fyzické likvidaci vlečkové koleje došlo ve dnech 21. až 25. listopadu 2022 při uzavírce části Křižíkovy ulice, kterou vlečka protínala a části navazující ulice Fr. Halase.
Číst

Autor: Radim
Text: Zajímavý článek o dnes již neexistující cukrovarnické vlečce. Právě si nějak matně i pamatuju, že v té ul. Cukrovarská býval nějaký dost nepříjemný přejezd, kterému jsem se na Favoritu (a později i ve Favoritu) raději vyhýbal. :-)
Číst

Autor: Pepix
Text: Zdravím Jirko z Ostružné, jsem zde dokonce výpravčí, tak náhodou :D Můžu poskytnout nějaké doplňující info. Za 350.KBS, Josef Ptáček.
Číst

Autor: Kps
Text: Je to asi LEVI, spol. s.r.o.
IČO: 15526119
Číst

Autor: Kps
Text: Najdete si to v katastru nemovitostí...
Číst